Ginekolog

Ginekologia – dziedzina medycyny zajmująca się żeńskim układem płciowym, której celem jest zapewnienie postawienia właściwej diagnozy, a także prawidłowego leczenia układu rozrodczego kobiet. Bardzo wiele chorób i schorzeń dotyczących tego układu wymaga jak najszybszego rozpoznania w celu całkowitego wyleczenia Pacjentki. Prawidłowe funkcjonowanie nie tylko zapewnia kobiecie zajście w ciąże, ale także umożliwia jej utrzymanie do momentu porodu.

Badania ginekologiczne wskazane są już od 16 roku życia bądź od rozpoczęcia życia seksualnego. Przydatnym narzędziem diagnostycznym są tutaj badania hormonalne. Wczesne wykrycie zmian szyjki macicy umożliwia badanie cytologiczne, dzięki któremu można szybko rozpocząć odpowiednie leczenie a nawet zapobiec wystąpieniu raka. Dlatego też tak ważne jest regularne uczęszczanie do lekarza ginekologa, w zależności od indywidualnych wskazań (zwykle kontrolnie co rok).
Problemy, z którymi najczęściej zmagają się specjaliści w przychodni Hadmedica to: stany zapalne pochwy, zaburzenia cyklu miesiączkowego, choroby narządów rozrodczych, niepłodność i zwyczajna pomoc w dobraniu odpowiedniej antykoncepcji.

dr n. med. Jarosław Kopko

godziny przyjęć:

środa 15:30-19:00

dr n. med. Ewa Jakuczek – Kowalczyk

godziny przyjęć:  

piątek 15:30-19:00

PAKIETY Skip to content