Rehabilitacja to przede wszystkim walka z defektami zdrowotnymi, a także przywracanie sprawności fizycznej jak i psychicznejpo wszelkiego rodzaju urazach i schorzeniach. Uskutecznia się ją za pomocą zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych, działań usprawniających oraz różnego rodzaju terapii. Bardzo ważną i integralną częścią skutecznego powrotu do pełni zdrowia jest systematyczność. Regularne zajęcia oraz pełne zaangażowanie osoby poddającej się rehabilitacji to bardzo ważny czynnik wpływający na odzyskanie pełni sprawności.  W przychodni Hadmedica dostępna jest dla Państwa szeroka gama zabiegów wykonywanych przez najlepszych specjalistów z dziedziny kinezyterapii, fizykoterapii i masażu leczniczego.

gabinet 1
rehabilitacja 2
Gabinet fizjoterapii
Shadow

Kinezyterapia

To metoda  polegająca na ćwiczeniach związanych z ruchem, mająca na celu ogólną poprawę kondycji ciała lub miejsc szczególnie dotkniętych chorobą.

Fizykoterapia

wykorzystywana w dzisiejszych czasach za pomocą specjalistycznego sprzętu. Ma na celu zmniejszenie bólu za pomocą energii wytwarzanej przez aparaturę. Można ją wykonywać za pomocą elektroterapii, krioterapii, ciepłolecznictwa, światłolecznictwa, magnetoterapii czy ultradźwięków. Masaż regenerująco wpływa na miejsca dotknięte chorobą, ale jest też prawdziwym pobudzeniem dla krążenia i układu nerwowego Pacjenta.  Przygotowaliśmy dla Państwa profesjonalne gabinety i sale, a także sprzęt najlepszych światowych marek.

Jonofereza

Jonoforeza należy do zabiegów z obszaru fizjoterapii. Polega na wprowadzeniu lekarstwa w chore miejsce na ciele. Wchłanianie medykamentu przyspiesza się za pomocą przepływu prądu stałego. Jonoforeza jest zabiegiem dość krótkim trwa około dziesięciu minut i jest całkowicie bezbolesna. Pacjent po przyłożeniu elektrod odczuwa jedynie delikatne mrowienie.

Fonofereza

Zalecana jest pacjentom po przebytych urazach, związanymi ze stanami zapalnymi oraz z chorobą zwyrodnieniową stawów. Fonoforeza to jedna z możliwych form rehabilitacji. Terapia odbywa się przez emitowane ultradźwięki, które wspomagają regenerację i wraz z mikromasażem wprowadzają leki do organizmu.


mgr Jan Dąbrowski

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego wydziału rehabilitacji w Warszawie. Zajmuję się pacjentami po zabiegach operacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem stawu kolanowego i barkowego, a także w przygotowaniu pacjentów do zabiegów. Specjalizuje się w rehabilitacji po złamaniach w obrębie kończyn górnych i dolnych jak również po endoprotezach stawu biodrowego i kolanowego. Uczestnik wielu kursów i szkoleń m.in. Terapia Manualna Szkoła Niemiecka, PNF, kinesiologytaping i kursy kliniczne ze stawu kolanowego, barkowego i skokowego.”

Zajmuje się:

Terapia kompleksowa 30 min.
(terapia manualna, ćwiczenia,)

Terapia kompleksowa 60 min.
(terapia manualna, ćwiczenia, zabiegi fizykalne)

Zabiegi  fizykoterapeutyczne
(laser, prądy, pole magnetyczne, ultradźwięki)

Kinesiotaping (kinesiologytaping)

Czyli plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom.

Pakiet 5 wizyt terapia 60 min. –2 % rabatu na powyżej wymienione pozycje.

Pakiet 10 wizyt terapia 60 min. –5 % rabatu na powyżej wymienione pozycje.

Pakiet na zabiegi rehabilitacyjne jest imienny,
ważny 6 miesięcy od dnia zakupu.

cennik

godz. przyjęć:

poniedziałek  12:00 -15:00

czwartek  12:00 -19:00


mgr Monika Durjasz

Absolwentka Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Swoja wiedzę poszerzała na studiach podyplomowych Fizjoterapia w geriatrii. Doświadczenie zdobywała na wielu oddziałach klinicznych w Warszawie i Konstancinie. Zawodowo rehabilitacją zajmuje się od 6 lat. Specjalizuje się w rehabilitacji: osób z problemami ortopedycznymi, po zabiegach chirurgicznych oraz po operacjach plastycznych. Prowadzę terapię przeciwobrzękową z amazonkami. Pracuje także z kobietami w ciąży i w okresie połogu. Uczestniczka wielu konferencji naukowych dotyczących fizjoterapii i sportu. Posiada także kwalifikacje instruktora metody Pilates.

Zajmuje się:

Terapia kompleksowa 60 min.
(terapia manualna, ćwiczenia, zabiegi fizykalne)

Terapia Dry needling- suche igłowanie – czytaj więcej
60 min (terapia manualna, suche igłowanie)

Terapia dla Kobiet
Rehabilitacja dla kobiet w ciąży lub po porodzie – czytaj więcej

Terapia dla Amazonek

  • kompleksowa praca z blizną po operacjach
  • drenaż limfatyczny po zabiegach

Terapia po operacjach plastycznych 

  • kompleksowa praca z blizną po operacjach
  • drenaż limfatyczny po zabiegach                   

Kinesiotaping (kinesiologytaping)

Czyli plastrowanie dynamiczne, polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom.

cennik

godz. przyjęć:

poniedziałek 15:00-20:00

środa 15:00-20:00


rehabilitacja-kolan

PAKIETY Skip to content