Ortopeda dziecięcy

Ortopeda dziecięcy czyli lekarz zajmujący się schorzeniami związanymi z diagnostyką i leczeniem chorób narządów ruchu u dzieci. Są to głównie wady wrodzone, wady nabyte oraz zmiany pourazowe kości szkieletowych, mięśni, stawów, więzadeł jak również naczyń i nerwów, występujące u najmłodszych. Lekarz powinien  przeprowadzać kontrole okresowe oceniając stan zdrowia – jednym z pierwszych kontaktów z ortopedą jest badanie USG bioder w pierwszych tygodniach życia. Specjaliści w przychodni Hadmedica, przed którymi ortopedia nie ma żadnych tajemnic, w jednym punkcie skupiają się na jak najszybszym zdiagnozowaniu problemu, a także na przywróceniu pełnej sprawności po konkretnym schorzeniu. Bardzo ważnym i nieodłącznym elementem ortopedii jest bez wątpienia kompleksowa opieka i konsultacja lekarska. Pacjent podczas całego leczenia powinien znajdować się pod stałym nadzorem ortopedy. We współczesnej medycynie stosuje się leczenie zachowawcze lub operacyjne w zależności od schorzenia bądź odniesionego urazu.


dr Dariusz Bojanowski             czytaj więcej

Jest specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W 1997 roku ukończył wydział lekarski Wojskowej Akademii Medycznej. W latach 1999-2012 pracował jako asystent i starszy asystent w Klinice Traumatologii i Ortopedii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MON, przy ulicy Szaserów w Warszawie. W latach  2015 – 2019 pełnił funkcję Ordynatora oddziału Ortopedii w Powiatowym Szpitalu im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, które zdobywał podczas szkoleń w renomowanych polskich i zagranicznych placówkach. Specjalizuje się w protezoplastykach bioder i kolan oraz artroskopiach kolana i barku. Jednym z jego największych osiągnięć jest zdanie testowego egzaminu specjalizacyjnego z ortopedii, najlepiej w Polsce – uzyskał wynik 99 punktów.

Specjalista w zakresie ortopedii dziecięcej. Specjalizację oraz doświadczenie zdobywał w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie w Klinice Ortopedii Dziecięcej.


PAKIETY Skip to content